Sandomierska Caritas wydaje żywność rodzinom objętym kwarantanną

Data publikacji: 20.03.2020 15:03
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: ksiądz Bogusław Pitucha - dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej

Na zdjęciu: ksiądz Bogusław Pitucha - dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Caritas Diecezji Sandomierskiej rozpoczęła dzisiaj wydawanie żywności dla rodzin objętych kwarantanną. Odbierają ją przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, żołnierze wojsk obrony terytorialnej, a także strażacy i policjanci.

To za ich pośrednictwem żywność trafi do domów osób odizolowanych. Dzisiaj wydano artykuły spożywcze dla kilku rodzin, spływają kolejne zapotrzebowania. Jak poinformowała Sylwia Domoradzka z biura Caritas Diecezji Sandomierskiej, koordynacją tej akcji zajmują się ośrodki pomocy społecznej, właściwe do miejsca zamieszkania danej osoby, czy rodziny objętej kwarantanną.

Wydawana jest żywność unijna. Aby zostać zakwalifikowanym do tej pomocy należy spełnić kryteria dochodowe. W przypadku osoby samotnej dochód nie może być wyższy niż 1402 zł, natomiast w rodzinach ta suma nie może być większa niż 1056 zł na jednego członka rodziny. W ramach tej pomocy wydawanych jest prawie 48 kilogramów różnych artykułów spożywczych na jedna osobę.

20.03.2020 Sandomierz. Przedstawiciele WOT pośredniczą w wydawaniu żywności dla rodzin objętych kwarantannąFot. Caritas Diecezji Sandomierskiej

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego Caritas Diecezji Sandomierskiej zmuszona jest w inny sposób zorganizować przedświąteczną pomoc żywnościową. To dlatego, że niemożliwe jest przeprowadzenie zbiorki żywności w sklepach, ani zaangażowanie młodzieży jako wolontariuszy. Dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Bogusław Pitucha zapewnia, że nikt z potrzebujących nie zostanie bez tego rodzaju wsparcia. Paczki zostaną przygotowane na bazie artykułów spożywczych, które Caritas ma zgromadzone w swoich magazynach, uzupełni ten asortyment swoimi zakupami. Paczki trafią do potrzebujących za pośrednictwem parafialnych zespołów Caritas.

20.03.2020 Sandomierz. Przedstawiciele WOT pośredniczą w wydawaniu żywności dla rodzin objętych kwarantannąFot. Caritas Diecezji Sandomierskiej

- Staramy się cały czas mieć rękę na pulsie, musimy sobie poradzić w tym trudnym czasie - dodał ks. Bogusław Pitucha.

Na razie nie wiadomo jak dużo osób zostanie w tym roku objętych pomocą żywnościową w postaci paczek.

Reklama