Trwają prace nad ścieżką rowerową, która połączy dwa województwa

Data publikacji: 21.03.2020 07:10
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wiślica. Budowa ścieżki rowerowej

Wiślica. Budowa ścieżki rowerowej
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Do końca roku w gminie Wiślica powstanie czterokilometrowa ścieżka rowerowa. Prace przy edukacyjno-przyrodniczej inwestycji idą pełną parą. To jeden z pięciu odcinków 38-kilometrowej trasy, która prowadzi po śladzie dawnej kolejki wąskotorowej. Ścieżka ma połączyć województwo świętokrzyskie z małopolskim.

Jak informuje burmistrz Wiślicy Jarosław Jaworski, w Wiślicy wykonano już połowę prac.

- Obecnie zakończono prace związane z utwardzaniem podłoża kamieniem. Kolejnym etapem będzie położenie asfaltowej nawierzchni ścieżki oraz oznaczenie tej trasy. Z kolei na Placu Króla Kazimierza Wielkiego ma powstać punkt obsługi rowerowej - informuje.

Burmistrz dodaje, że zapadły też wstępne ustalenia z marszałkiem i wojewodą odnośnie kontynuacji tej ścieżki z miejscowości Koniecmosty szlakiem wąskotorówki przez Pińczów i Jędrzejów, aż do Kielc.

- Również obecna budowa mostu na Wiśle w Nowym Korczynie stwarza nowe możliwości połączenia ze ścieżką rowerową, która przebiega po drugiej stronie Wisły, tak, aby poprzez Strożyska, albo Sępichów dotrzeć do Wiślicy - dodaje.

Włodarz Wiślicy dodaje, że są też prowadzone rozmowy z burmistrzem Buska-Zdroju, aby wykonać dwa pasy ścieżek. Przez Skorocice do Wiślicy i przez Chotel Czerwony tzw. traktem królewskim do Buska-Zdroju, tak aby kuracjusze odwiedzali także Wiślicę.

Ścieżka ma mieć szerokość od 2 do 3 metrów. Dla rowerzystów przygotowane zostaną specjalne miejsca do odpoczynku z wiatami. Ponadto, przy drodze powstaną specjalne tablice informujące o walorach przyrodniczych i turystycznych Ponidzia.

Zadanie to wykonywane jest w ramach projektu partnerskiego realizowanego przez gminy: Wiślica, Kazimierza Wielka, Czarnocin, Opatowiec oraz powiat kazimierski.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama