Sandomierska Caritas jednoczy siły z WOT i ośrodkami pomocy społecznej

Data publikacji: 21.03.2020 08:48
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: ks.Bogusław Pitucha - dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej

Na zdjęciu: ks.Bogusław Pitucha - dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej
26.08.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W stanie epidemii i zaleceń, abyśmy pozostawali w domach, szczególnie intensywnie pracują parafialne zespoły Caritas w Diecezji Sandomierskiej.

- Zwracamy uwagę głównie na osoby starsze, samotne i chore, bo to one są w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na koronawirusa. Do nich w pierwszej kolejności kierujemy pomoc w zakupach artykułów spożywczych oraz leków. Uwrażliwiamy też naszych wolontariuszy, aby w czasie epidemii częściej poświęcali swój czas na rozmowę telefoniczną z takimi osobami, ponieważ kontakt słowny jest nie mniej ważny w tych trudnych dniach, a nie może on odbywać się w sposób bezpośredni z uwagi na zachowanie zasad bezpieczeństwa - powiedział ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Dodał, że przy organizowaniu pomocy żywnościowej i innej dla potrzebujących, Caritas Diecezji Sandomierskiej ściśle współpracuje teraz z Wojskami Obrony Terytorialnej oraz ośrodkami pomocy społecznej z poszczególnych gmin. OPS-y mogą kwalifikować ludzi do otrzymania bezpłatnej żywności unijnej. Należy jednak spełniać kryteria dochodowe. Od piątku Caritas w Sandomierzu wydaje też żywność rodzinom objętym kwarantanną. Paczki dostarcza WOT i pracownicy ośrodków pomocy społecznej.

Z wolontariatu w obecnej sytuacji epidemii wyłączona jest młodzież.

Tagi do tego wpisu
Reklama