Edukacja w Opatowcu wzorem dla innych miast

Data publikacji: 21.03.2020 12:16
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Gmina Opatowiec dwukrotnie wyróżniona w rankingu „Miejsca Przyjazne Edukacji”

Gmina Opatowiec dwukrotnie wyróżniona w rankingu „Miejsca Przyjazne Edukacji”
Fot. Gmina Opatowiec

Gmina Opatowiec została dwukrotnie wyróżniona w prestiżowym rankingu „Miejsca Przyjazne Edukacji”. Wyróżnienie przyznaje pismo Wspólnota oraz Fundacja Naukowa Evidence Institute. To ogólnopolski ranking, który wskazuje samorządy dbające o wysoką jakość edukacji.

Wśród niemal 2,5 tys. gmin w Polsce, gmina Opatowiec uplasowała się na dziewiątym miejscu w kraju w kategorii „10 Najlepszych Miast i Gmin 2019” oraz szóstym w kategorii „Miast i Gmin Poniżej 20 tys. Mieszkańców”.

Sławomir Kowalczyk, burmistrz Opatowca podkreśla, że to niewątpliwie znaczący sukces zarówno samorządu, nauczycieli, ale i uczniów.

- To podsumowanie wielu lat ciężkiej pracy. To cieszy. Zostaliśmy zauważeni, docenieni, wyróżnieni - zaznacza.

Burmistrz podkreśla, że przy tworzeniu rankingu pod uwagę brany jest m.in. poziom kształcenia obrazowany wynikami egzaminów zewnętrznych. Sławomir Kowalczyk dodaje, że w ostatnim czasie gmina zadbała też o rozwój edukacji przedszkolnej.

- Wybudowaliśmy nowe przedszkole w Krzczonowie. Doinwestowaliśmy przedszkole w Opatowcu. Mam nadzieję, że w spokojniejszych czasach będzie to czynnik bardzo istotny. To baza, która przyczyni się do dalszego rozwoju naszego kraju i naszej gminy - zaznacza Sławomir Kowalczyk.

Ranking przygotował profesor Paweł Swianiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego. Zestawienie utworzono w oparciu o dane z ostatnich 5 lat.

Reklama