Zakażony koronawirusem Adam Jarubas apeluje ze szpitala

Data publikacji: 21.03.2020 12:23
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Adam Jarubas, Polskie Stronnictwo Ludowe.

Adam Jarubas, Polskie Stronnictwo Ludowe.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Adam Jarubas, świętokrzyski eurodeputowany Polskiego Stronnictwa Ludowego, to jedna z pięciu osób w regionie zakażona koronawirusem.

Dziś w poście na Facebooku Adam Jarubas informuje, że przebywa w Klinice Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Czuje się dobrze i dziękuję lekarzom i pielęgniarkom za opiekę. I apeluje do mieszkańców województwa o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, które mogą pomóc im uchronić się przed koronawirusem.

„Proszę Was dbajcie o siebie, najlepiej zostańcie w domu, wzmacniajcie odporność” - apeluje Adam Jarubas.

- Wszyscy, którzy mieli kontakt z Adamem Jarubasem w ostatnim czasie zostali poinformowani o wynikach jego testu i stosują się zaleceń. Jego współpracownicy zgłosili już się do sanepidu - poinformował w piątek Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Jak dodał sam miał z nim niedawno kontakt, ale było to trzy tygodnie temu, więc ta procedura jego nie obejmuje. Z kolei europoseł PSL Jarosław Kalinowski poinformował, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie było żadnego dużego spotkania grupy europosłów PO i PSL, którzy wchodzą w skład frakcji Europejskiej Partii Ludowej. Kalinowski dodał, że widział się z Adamem Jarubasem 9 marca, ale obecnie nie ma żadnych objawów choroby.

Tagi do tego wpisu
Reklama