„Widzialna Ręka” w Starachowicach zachęca do domowej aktywności

Data publikacji: 21.03.2020 15:37
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. pixabay.com

Trwa akcja #zostanwdomu. Względy bezpieczeństwa decydują, o tym, że nie powinniśmy bez potrzeby wychodzić z domu. Czas ten jest szczególnie uciążliwy dla dzieci.

Pomysł na zagospodarowanie wolnych chwil ma starachowicka grupa „Widzialna Ręka”, która utworzyła się na Facebooku. Jej pomysłodawcą w mieście jest społecznik Maks Ciszek.

Początkowo wolontariusze proponowali przyniesienie zakupów czy spacer z psem, na który nie mogą wyjść osoby starsze czy niepełnosprawne. Z czasem pomysły na udzielenie pomocy zaczęły obejmować coraz szersze kręgi codziennego życia. Nauczyciele proponują lekcje on-line, czytanie książek czy zajęcia dodatkowe.

Elżbieta i Jacek Orzechowscy, nauczyciele fizyki, zachęcają do przygotowania prostych eksperymentów z dziećmi. Pomoce to zapałki, balony czy pojemniki z wodą, a więc to, co znajduje się w każdym domu. Każdy pokaz kończy się zachętą, aby znaleźć przyczynę danego zjawiska.

Z kolei Aleksandra Krzos czyta bajki przez Internet. Pierwsza transmisja zgromadziła przed komputerami około tysiąca odbiorców, a później wysłuchało jej kolejne 5 tys. osób. Akcja jest kontynuowana.

„Widzialna Ręka” oferuje także ćwiczenia fitness, sporty walki i wsparcie psychologiczne.

Podobne wiadomości
Reklama