Kolejny przypadek zarażenia koronawirusem w Świętokrzyskiem

Data publikacji: 21.03.2020 20:41 / Data aktualizacji: 21.03.2020 22:20
Autor: Karol Żak , Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kraków

W województwie świętokrzyskim potwierdzono siódmy przypadek zakażenia koronawirusem. Jak informuje Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego, pacjent to mieszkaniec powiatu kieleckiego.

- Mężczyzna jest w sile wieku. Jego stan jest dobry - dodaje.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz informuje, że pacjent przebywa na oddziale zakaźnym przy ulicy Radiowej, czyli w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

Jak dodał, sytuacja epidemiologiczna w regionie jest na razie względnie dobra. Podkreślił, że mieszkańcy regionu z reguły nie łamią zasad kwarantanny.

- Kar jeszcze nie było, ale zdarzają się pojedyncze oddalenia z miejsca kwarantanny. Dotyczy to osób nadużywających alkoholu - mówi wojewoda Zbigniew Koniusz.

W szpitalach regionu przebywają obecnie cztery zakażone osoby. Pod kątem Covid-19 hospitalizowanych w regionie jest obecnie 18 osób, a ponad 3200 jest poddanych kwarantannie i nadzorowi epidemiologicznemu.

Z kolei dwoje pacjentów Szpitala Powiatowego w Starachowicach, u których stwierdzono wirusa, w czwartek wyszły do domu i przebywają w izolacji pod nadzorem sanepidu.

Reklama