Jak zweryfikować żołnierzy WOT?

Data publikacji: 23.03.2020 10:37
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej

723 694 358 - pod tym numerem telefonu możemy zweryfikować tożsamość żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy pomagają nam w czasie kwarantanny. To namiar do starszego sierżanta Jacka Barana, który koordynuje działania ochotników z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W ramach walki z pandemią koronawirusa, żołnierze WOT udzielają wsparcia kombatantom, osobom starszym i przebywającym na kwarantannie. Do ich zadań należy przede wszystkim robienie zakupów. Starszy szeregowy Daniel Woś, rzecznik prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady OT informuje, że w ostatnim czasie w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy od osoby starszej. Oszust chciał wziąć pieniądze na zrobienie zakupów.

- Zawsze, gdy nie jesteśmy pewni, czy pomaga nam żołnierz WOT należy zadzwonić na numer telefonu 723 694 358, do koordynatora starszego sierżanta Jacka Barana. Można także zadzwonić na policję - dodaje.

Oficer prasowy zaznacza, że żaden żołnierz WOT nie może brać pieniędzy od osób, które nie są w systemie pomocowym i nie są pod opieką brygady. Tożsamość ochotników można również potwierdzić książeczką wojskową z nazwiskiem i zdjęciem. Ponadto każdy ochotnik ubrany jest w mundur i oliwkowy beret. Na lewym ramieniu ma odznakę z napisem: „Zawsze gotowi, zawsze blisko” oraz znak „Polski Walczącej”.

Tagi do tego wpisu
Reklama