Starostwo wyznaczyło nowe miejsce do kwarantanny

Data publikacji: 23.03.2020 17:41
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Bocheniec. Ośrodek Wczasowy „Wierna”

Bocheniec. Ośrodek Wczasowy „Wierna”
Fot. wierna.oit.p

Ośrodek Wczasowy „Wierna” w miejscowości Bocheniec został wyznaczony przez Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie na miejsce kwarantanny grupowej. Ośrodek zastąpił Internat Centrum Kształcenia Rolniczego w Krzelowie w którym dotychczas przebywały osoby skierowane na kwarantannę.

Jak poinformował starosta jędrzejowski Paweł Faryna, decyzja ta uzgodniona została z wojewodą świętokrzyskim. W Ośrodku są lepsze warunki sanitarne dla osób skierowanych na przymusową kwarantannę po powrocie z zagranicy po 15 marca.

Jak dodaje starosta Paweł Faryna, na miejsce kwarantanny wybrany został ośrodek w Bocheńcu, ponieważ leży na skraju dwóch powiatów jędrzejowskiego i kieleckiego, co w razie potrzeby umożliwi szybszy dostęp do szpitala w Kielcach. Ponadto miejsce położone jest na uboczu i oddalone od zabudowań – dodaje starosta.

- W ośrodku teraz będzie przebywało 11 osób. 9 osób przewiezionych zostało do Bocheńca z Krzelowa. 2 osoby skierowane zostały tutaj przez służby graniczne. U tych osób na dziś nie stwierdzono koronawirusa – zapewnia starosta jędrzejowski.

W Ośrodku Wczasowym „Wierna” w miejscowości Bocheniec może przebywać 137 osób. Internat Centrum Kształcenia Rolniczego w Krzelowie pełni teraz funkcje miejsca rezerwowego.

Reklama