Rozbój na... tarasie

Data publikacji: 24.03.2020 10:16
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Noż, którym straszył pokrzywdzonego 20-letni mężczyzna

Noż, którym straszył pokrzywdzonego 20-letni mężczyzna
Fot. KPP w Skarżysku - Kamiennej

12 lat pozbawienia wolności grozi 20-letniemu mieszkańcowi Skarżyska-Kamiennej. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie rozboju na swoim rówieśniku. Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę.

Jarosław Gwoźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku informuje, że do funkcjonariuszy wpłynęło zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu.

Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, do późna w nocy grał na konsoli w swoim domu. Około 3.00 nad ranem wyszedł na taras zapalić papierosa, a tam spotkał nieznanego mężczyznę. Nieznajomy trzymał w dłoni nóż i poprosił o papierosa, po czym zażądał pieniędzy. 20-latek powiedział, że pieniędzy nie ma, ale ma przy sobie telefon. Rozbójnik wziął urządzenie i kazał przynieść pudełko oraz dokumenty do smartfona. 20-latek wszedł do środka, obudził rodziców i opowiedział o tym, co go spotkało. Kiedy domownicy wyszli na taras, sprawcy już nie było. 

Skarżyscy kryminalni, w poniedziałek zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który przyznał się do popełnienia opisanego przestępstwa. Policjantom tłumaczył, że w nocy, wyszedł ze swojego mieszkania i chodził bez celu po osiedlu. Kiedy zobaczył, że w jednym z domów świeci się światło wszedł na posesję, a następnie postanowił obserwować przebywającego w domu mężczyznę.

Dalszy przebieg wydarzeń był dokładnie taki, jak opisał go pokrzywdzony. Policjanci zabezpieczyli nóż, którym miał przy sobie rozbójnik. Trwa ustalanie, co zrobił ze zrabowanym smartfonem. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Reklama