Kolejni mieszkańcy gminy Kazimierza Wielka z dostępem do bieżącej wody

Data publikacji: 24.03.2020 11:35
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Niebawem ruszy budowa zbiornika wyrównawczego i pompowni w miejscowości Wielgus. Dzięki tej inwestycji, kolejne gospodarstwa domowe w gminie Kazimierza Wielka zyskają dostęp do sieci wodociągowej.

Jak informuje Łukasz Maderak, zastępca burmistrza Kazimierzy Wielkiej, mieszkańcom południowej części gminy zdecydowanie poprawi się jakość życia. Dodaje, że kilka dni temu otwarte zostały oferty w przetargu na budowę zbiornika wyrównawczego i pompowni w miejscowości Wielgus i udało się wyłonić wykonawcę.

- Mimo tej trudnej sytuacji, urząd musi funkcjonować cały czas. Zgłosiło się trzech oferentów. Najniższa propozycja opiewała na 640 tys. zł brutto, zaś najwyższa na 690 tys. zł. Wykonawca, który zaproponował najniższą cenowo ofertę wstrzelił się w tą kwotę, która mieliśmy zabezpieczoną w budżecie - informuje.

Dodaje, że w Wielgusie jest już wybudowana część nitki, jednak jest problem z ciśnieniem wody.

- Inwestycje chcemy rozpocząć jak najszybciej. Jest ona niezwykle istotna, bo bez zbiornika i przepompowni nie ma możliwości uzyskania właściwego ciśnienia wody - zaznacza.

Podpisanie umowy z wykonawcą ma nastąpić w kwietniu. Termin zakończenia realizacji wyznaczono na sierpień tego roku. Ponadto, dzięki staraniom Stowarzyszenia Rozwoju Regionu w Kazimierzy Wielkiej, zarząd województwa zgodził się dofinansowanie wodociągowania dla miejscowości: Wielgus, Krzyszkowice oraz Nagorzanki, Chruszczyna Wielka i Dalechowice.

Tagi do tego wpisu
Reklama