Koneckie targowisko przyciąga mieszkańców, ale nie będzie zamknięte

Data publikacji: 24.03.2020 15:01
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.03.2020. Końskie. Koneckie targowisko

24.03.2020. Końskie. Koneckie targowisko
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Koneckie targowisko pracuje niemal bez zmian, mimo zagrożenia epidemią. Przeciwnie jest w większości okolicznych miast i miasteczek.

Burmistrz Krzysztof Obratański zapewnia, że nie ma w planie zamknięcia targowicy, bo wielu mieszkańców woli robić zakupy na świeżym powietrzu.

W sąsiednim Stąporkowie, od 21 marca targ został zamknięty do odwołania. We wtorki i piątki, konecka targowica zazwyczaj jest wypełniona ludźmi. Dzisiaj jest mniej osób, niż zazwyczaj, ale w porównaniu z pustkami w centrum miasta czy na głównych ulicach, targ wydaje się zatłoczony. Osoby, które spotkaliśmy podkreślają, że zakupy na świeżym powietrzu ich zdaniem są bezpieczniejsze, niż w zamkniętej przestrzeni.

- Nie ma skupiska ludzi, na świeżym powietrzu jest bezpieczniej - mówi sprzedawczyni.

- Bezpieczniej jest na powietrzu, niż w supermarkecie, a przecież supermarkety są otwarte i działają. Nie rozumiem dlaczego targi są zamykane - dodaje sprzedawca. - Ludzie przychodzą na szybkie zakupy, nie tłoczą się w jednym miejscu.

Krzysztof Obratański podkreśla, że targ oferuje w głównej mierze produkty spożywcze.

- Obowiązujące przepisy dopuszczają sklepy i stoiska spożywcze do bieżącego funkcjonowania. Dodatkowo targowisko ma tę cechę, że świadczy usługi na wolnej przestrzeni, więc przy zachowaniu sugerowanych odległości dokonywanie zakupów jest bezpieczne - mówi burmistrz.

Większość sprzedawców ma ochronne rękawiczki i chustki na ustach.

24.03.2020. Końskie. Koneckie targowiskoFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama