Zamiast liquidów będą żele do dezynfekcji

Data publikacji: 24.03.2020 15:03
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Lokalny przedsiębiorca z Końskich produkujący płyny do e-papierosów przebranżowił się i rozpoczął produkcję żelu do dezynfekcji rąk, towaru deficytowego w czasie epidemii. Próbną partię - 200 litrów mydła przekazał Starostwu Powiatowemu w Końskich.

Jarosław Staciwa, członek zarządu powiatu koneckiego, podkreśla, że płyny już są wykorzystywane przez pracowników do dezynfekcji rąk.

- Jest to firma, która działa na rynku koneckim, przebranżowiła się, bo wcześniej robiła płyn do e-papierosów. Płyny są używane w starostwie do odkażania - mówi.

Krzysztof Kondej, radca prawny w firmie EXPRAN informuje, że przebranżowienie nie sprawiło pracownikom trudności. Największym wyzwaniem jest obecnie dostęp do wykorzystywanego w produkcji alkoholu, którego cena wzrosła w ciągu 2 tygodni o 1000 procent.

- W naszym zakładzie pracuje około 70 doświadczonych osób i z tego co obserwuję nie sprawia im problemu zmiana produkcji. Coraz więcej firm decyduje się na produkcję tego typu żeli do mycia przez co utrudniony jest dostęp do alkoholu czy butelek - mówi przedstawiciel firmy.

Firma produkowała płyny do e-papierosów na rynek polski i zagraniczny, działa od 2013 roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama