Szpital we Włoszczowie prosi o pomoc

Data publikacji: 24.03.2020 15:36
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Szpital Powiatowy we Włoszczowie, w związku z pandemią koronawirusa i brakach w hurtowaniach niezbędnych produktów i środków ochronnych do walki z COVID-19 zwraca się z prośbą o pomoc do firm i osób prywatnych.

Jak informuje Rafał Krupa, dyrektor lecznicy, pomimo tego, że włoszczowski szpital nie posiada oddziału zakaźnego, to i tak w placówce brakuje m.in. przedmiotów ochrony indywidualnej.

- W związku z tym te dostawy dochodzą do nas trochę później i w mniejszym zakresie, niż do szpitali, które mają oddziały zakaźne. Wiele osób dobrej woli pomaga nam wpłacając datki na szpitalne konto. Są również lokalni przedsiębiorcy, którzy nas trochę wspierają w zakresie środków ochrony indywidualnej. To wciąż za mało i na długo nam nie wystarczy - mówi Rafał Krupa.   

Personel Szpitala Powiatowego we Włoszczowie najpilniej czeka obecnie na kombinezony ochrony indywidualnej, maski FFP 2 i FFP 3, a także na płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni.

- Apelujemy i prosimy o taką pomoc. Potrzebne nam są przede wszystkim środki ochrony indywidualnej, ale także środki czystości i do dezynfekcji - dodał Rafał Krupa.

Osoby, bądź firmy, które chciałyby wesprzeć Szpital Powiatowy we Włoszczowie proszone są o kontakt  pod numerem telefonu 41 38 83 700.

Reklama