Będą nowe miejsca kwarantanny

Data publikacji: 24.03.2020 15:49
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Akademiki Politechniki Świętokrzyskiej

Kielce. Akademiki Politechniki Świętokrzyskiej
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W województwie świętokrzyskim nie brakuje miejsc do kwarantanny, ale w razie potrzeby zostaną zabezpieczone kolejne budynki.

Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego tłumaczy, że ze względu na komfort psychiczny osób, które mogą w nich w przyszłości przebywać, nie zostaną podane adresy tych miejsc.

- Dla osób, które nie mają możliwości odbycia kwarantanny w domu, w województwie świętokrzyskim przygotowano ponad 2 tys. miejsc w placówkach kwarantanny zbiorowej. W razie potrzeby ta liczba może zostać zwiększona. Takie ośrodki znajdują się w każdym powiecie. Obecnie w naszym województwie przebywa w nich ponad 100 osób - informuje Ewa Łukomska.

Jak informowaliśmy, Politechnika Świętokrzyska i Uniwersytet Jana Kochanowskiego udostępniły swoje akademiki dla osób poddanych kwarantannie. Profesor Wiesław Trąmpczyński, rektor politechniki mówi, że kwarantannę będzie można odbywać w Domu Studenckim Filon.

- Zwróciliśmy się do wszystkich studentów, którzy mogą wyjechać i zmienić miejsce zamieszkania, żeby to zrobili. Tych, którzy wyjechali wcześniej, poprosiliśmy o zabranie pozostawionych rzeczy - informuje rektor.

Swój budynek dla osób poddanych kwarantannie udostępniła również Filharmonia Świętokrzyska.

Reklama