Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki odwołana

Data publikacji: 25.03.2020 11:25 / Data aktualizacji: 25.03.2020 14:29
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
02.06.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Karolina Kępczyk nie będzie dyrektorem Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Decyzję o jej odwołaniu od 31 marca podjął dziś zarząd województwa świętokrzyskiego. O takim zamiarze informowaliśmy na początku marca.

Jak mówił wówczas Mariusz Bodo, sekretarz województwa, powodów takiej decyzji było kilka. To przede wszystkim kilka skarg pracowników, a także raport Powiatowej Inspekcji Pracy, który wykazał znamiona mobbingu wobec załogi. Sekretarz zarzucał także, że dyrektor naruszyła dyscyplinę finansów publicznych, w jej aktach to druga taka sytuacja, o czym nie poinformowała władz województwa.

- Te wszystkie trzy zarzuty się potwierdzały. Marszałek odbył też rozmowy z dyrektorką. Efektem było dzisiejsze odwołanie dyrektorki. Zarząd zadecydował o tym jednogłośnie – mówi Mariusz Bodo.

Karolina Kępczyk odpowiadała na zarzuty, twierdząc że w jej ocenie doszło do nadinterpretacji faktów. Nieznane były jej skargi pracowników, poza wystąpieniem trojga z nich podczas jednego z posiedzeń komisji kultury sejmiku województwa. Dyrektorka zaprzeczyła, że stosuje mobbing, a także nie zgodziła się z zarzutem naruszenia dyscypliny finansów.

Karolinę Kępczyk na stanowisku zastąpi Aleksandra Stachniak, dyrektor Centrum Kultury w Łubnicach, która będzie pełniła obowiązki dyrektora do końca roku.

Reklama