Żywnościowa pomoc dla mieszkańców Końskich

Data publikacji: 25.03.2020 12:17
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Końskie. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Końskie. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Starsi, samotni, niepełnosprawni i bezdomni mieszkańcy gminy Końskie będą mogli skorzystać z pomocy żywnościowej, świadczonej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich. W transporcie żywności pomagali dziś żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jak informuje Aneta Mikuszewska-Sorn, dyrektor ośrodka, gmina otrzymała 48 ton artykułów spożywczych z Kieleckiego Banku Żywności. Paczki trafią do tysiąca najbardziej potrzebujących mieszkańców.

- Z pomocy mogą skorzystać osoby starsze, niepełnosprawne, samotne, bezdomne, ale również te pozostające w kwarantannie, których dochód nie przekracza 200 procent kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej – mówi dyrektor.

W przypadku osoby samodzielnie gospodarującej to 1402 zł. Jeżeli osoba gospodaruje pieniędzmi w rodzinie minimum wynosi 1056 zł.

W paczkach znajdują się makarony, puszki, mleko i inne produkty z długim terminem przydatności do spożycia. Jak dodaje dyrektor, nie jest konieczne składanie wniosków, w tym przypadku biurokracja ma być ograniczona do minimum i wystarczy skontaktować się telefonicznie z ośrodkiem pod numerem 41 372 79 20.

Tagi do tego wpisu
Reklama