Pomoc dla opatowskiego szpitala

Data publikacji: 25.03.2020 14:08
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szpital św. Leona w Opatowie

Szpital św. Leona w Opatowie
Fot. Piotr Kwaśniewski /

Duże świętokrzyskie przedsiębiorstwa wspierają opatowski szpital św. Leona w walce z koronawirusem. W tym tygodniu, na prośbę wiceminister sportu Anny Krupki, Elektrownia Enea Połaniec przekazała lecznicy 1000 maseczek ochronnych i płyny dezynfekujące.

Jak mówi parlamentarzystka, bez wątpienia warto pomagać, a elektrownia jest przykładem dla innych firm.

- Nie ulega wątpliwości, że bardzo duże są potrzeby. Są potrzebne maseczki ochronne, płyny dezynfekujące i te artykuły właśnie przede wszystkim są przekazywane - mówi Anna Krupka.

Starosta opatowski Tomasz Staniek informuje, że na pomoc zdecydowała się Grupa PBI, która prowadzi w powiecie kopalnie.

- Otrzymałem telefon od prezesa PBI Przemysława Bokwy, ze także chciałby wesprzeć szpital kwotą 50 tys. zł na walkę z koronawirusem - mówi Tomasz Staniek.

Za te pieniądze powiat zakupi najpilniej potrzebne środki ochrony osobistej, takie jak: kombinezony, czy maski z filtrem.

Pomocy udzieli także Cement Ożarów. Przedstawiciel firmy Marek Surowiec informuje, że firma przekaże szpitalowi 20 tys. zł. Tomasz Staniek mówi, że bardzo ważne jest zabezpieczenie nie tylko szpitala, ale również DPS-ów, gdzie podopieczni są bardzo narażeni na zachorowanie.

- Powiat opatowski prowadzi DPS-y, w których zamieszkuje ciągle 460 osób. Ci ludzie są szczególnie narażeni, w wysokiej grupie ryzyka. Dbamy o czystość i o higienę, dlatego tutaj też chcemy być gotowi - mówi Tomasz Staniek.

Opatowski szpital otrzyma także milion złotych z urzędu marszałkowskiego na walkę z koronawirusem, podobnie jak 12 pozostałych szpitali powiatowych w regionie.

Reklama