Powiat spieszy z pomocą dla kazimierskiego szpitala

Data publikacji: 25.03.2020 14:48
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zespół Opieki Zdrowotnej w Kazimierzy Wielkiej

Zespół Opieki Zdrowotnej w Kazimierzy Wielkiej
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Władze powiatu kazimierskiego zdecydowały o wsparciu miejscowego szpitala zakupem środków ochronnych. W efekcie do placówki trafiło 3000 sztuk rękawiczek oraz 1500 sztuk maseczek.

Jak informuje wicestarosta Michał Bucki, pod koniec tygodnia do szpitala trafią także przyłbice. Ponadto zostało zamówione 100 litrów płynu dezynfekującego.

- To są najpilniejsze potrzeby szpitala, zarówno dla ochrony personelu, jak również pacjentów. Pomoc trafi także do przychodni podstawowej opieki zdrowotnej - zaznacza.

Dodaje, że zarząd podjął decyzję o wykorzystaniu pieniędzy z rezerwy na zarządzanie kryzysowe. Przypomina, że budynek świetlicy wiejskiej w Plechowie pełni rolę kwarantanny zbiorowej. Dodaje, że gdyby zaszła potrzeba większej liczby miejsc, są już wyznaczone kolejne placówki.

- Chcemy przeznaczyć wszystkie budynki użyteczności publicznej pod ewentualną kwarantannę zbiorową, takie jak świetlice, remizy funkcjonujące w powiecie. Są to obiekty, w których spełnione są standardy bytowe - dodaje.

Sanepid podaje, że w powiatach: pińczowskim, buskim i kazimierskim 694 osoby są poddane kwarantannie. 341 to liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym. U jednej osoby stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Tagi do tego wpisu
Reklama