Zamknięte targowiska na Ponidziu

Data publikacji: 25.03.2020 15:39
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.03.2020. Skalbmierz. Plac targowy

25.03.2020. Skalbmierz. Plac targowy
Skalbmierz / Fot. Anna Surówka

Targowiska na Ponidziu zostały zamknięte do odwołania. Działanie ma na celu zminimalizowanie zakażeń koronawirusem, wywołującym chorobę COVID-19. To oznacza, że nie będzie można zrobić zakupów, ani sprzedać produktów.

25.03.2020. Skalbmierz. Plac targowyFot. Anna Surówka

Zakaz dotyczy m.in. cotygodniowego, czwartkowego jarmarku na placu targowym przy ul. Kopernika w Skalbmierzu. W celu wdrożenia zaleceń służb sanitarnych, targowisko w Skalbmierzu na okoliczność największej giełdy rolnej w powiecie, która odbywa się co tydzień w każdy piątek i sobotę zostaje zamknięte do odwołania.

Marek Juszczyk, burmistrz Skalbmierza zdaje sobie sprawę, że zbyt produktów rolnych jest dla wszystkich producentów, a w szczególności rolników, bardzo ważny. Jednak w trosce o bezpieczeństwo i zgodnie z kolejnym obostrzeniem rządu, plac targowy zostaje zamknięty do odwołania.

Plac zamknięty będzie także na okoliczność wystawy gołębi hodowlanych i ptaków ozdobnych, która odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca.

Wodociągi Pińczowskie informują, że targowice miejskie przy ulicy Republiki Pińczowskiej i ulicy Targowej w Pińczowie od 17 marca są nieczynne do odwołania. Taka decyzja jest związana z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Również władze miasta i gminy Busko-Zdrój podjęły decyzję o zamknięciu miejsc targowych. Powodem jest zachowanie zasad bezpieczeństwa i zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Do odwołania zamknięto plac targowy przy ulicy Stawowej, pasaż uzdrowiskowy przy ulicy 1 Maja oraz halę targową.

Aby ograniczyć możliwości tworzenia się dużych skupisk mieszkańców także władze Kazimierzy Wielkiej podjęły decyzję o zamknięciu placów targowych na terenie miasta tj. przy ulicach: Głowackiego, Okrężnej i Partyzantów.

Komunikat o zamknięciu placu targowego wydał także wójt Bejsc. Czasowo zamknięte zostaje także gminne targowisko zlokalizowane w miejscowości Słupia, przy boisku sportowym. Burmistrz gminy Pacanów wystosował taką decyzję w trosce o bezpieczeństwo osób korzystających  z placu targowego.

Podobne wiadomości
Reklama