Mimo epidemii, w Skarżysku sesja o finansach

Data publikacji: 26.03.2020 09:09
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skarżysko. Sesja Rady Powiatu Skarżyskiego (fot. archiwum)

Skarżysko. Sesja Rady Powiatu Skarżyskiego (fot. archiwum)
29.11.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na 14.30 zaplanowana jest sesja Rady Powiatu w Skarżysku-Kamiennej. Radni mają zdecydować, czy pokryją prawie czteromilionową stratę szpitala. Sprzeciw wobec tej decyzji wyrazili radni Prawa i Sprawiedliwości.

To kolejny rok, kiedy powiat skarżyski, będący organem prowadzącym dla szpitala, pokrywa jego stratę. Taka decyzja zapadła właściwie już w październiku, kiedy rada przyjęła plan naprawczy szpitala, a tym samym zobowiązała się do wyłożenia pieniędzy.

Decyzji o pokryciu straty oraz przyjęciu planu naprawczego sprzeciwiają się radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości. W piśmie skierowanym do przewodniczącego rady piszą, że dyskusja nad sytuacją finansową powiatowego szpitala w trybie zaproponowanym przez Zarząd Powiatu jest celowym ukrywaniem błędów i nieodpowiedzialności kierownictwa tej jednostki. W opinii członków klubu PiS warunkiem zmian w szpitalu jest zmiana kierownictwa.

Członkowie klubu podkreślają również, że nie zgadzają się na zwołanie posiedzenia rady w czasie epidemii. - Uznajemy, iż największą wartością jest życie ludzkie. W naszym przekonaniu nie ma potrzeby organizowania sesji i gromadzenia osób w zamkniętym pomieszczeniu w ilości powyżej 5 osób.

Radni z opozycyjnego klubu PiS zapowiedzieli, że nie wezmą udziału w dzisiejszej sesji.

Reklama