Ósmoklasiści podejdą do zdawania egzaminu

Data publikacji: 26.03.2020 13:41
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Próbne egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 30 i 31 marca oraz 1 kwietnia. Terminy podało właśnie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jak mówi Anna Ostrowska, rzecznik resortu, egzaminy próbne będą zdalne, to znaczy, że uczniowie arkusze rozwiązywać będą w domach.

- To propozycja dla uczniów, którzy są zainteresowani tym, żeby przećwiczyć swoje umiejętności. Zdajemy sobie sprawę, że praca w domu odbiega od tej w szkole, ale apelujemy o to, by uczniowie rozwiązywali arkusze samodzielnie - apeluje Anna Ostrowska.

Arkusze przygotuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Uczniowie, po rozwiązaniu zadań powinni przesłać swoją pracę do nauczyciela. Anna Ostrowska zapewnia, że szkoły zostaną odpowiednio przygotowane do przeprowadzenia testu.

- Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformuje dyrektorów o zasadach oceniania tak, by ci mogli przygotować do tego swoich nauczycieli - mówi rzecznik MEN.

Zasady oceniania zostaną opublikowane też na stronie CKE. Próbny egzamin ósmoklasisty będzie odbywał się z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego. Uczniowie do wyboru będą mieli angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski.

Oficjalny termin rozpoczęcia normalnego egzaminu ósmoklasisty to 21 kwietnia. Anna Ostrowska mówi, że cały czas jest to termin obowiązujący.

Reklama