Konecki szpital z olbrzymim wsparciem

Data publikacji: 26.03.2020 14:19
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.02.2020. Końskie. Szpital Specjalistyczny św. Łukasza

26.02.2020. Końskie. Szpital Specjalistyczny św. Łukasza
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Władze Końskich zaoferowały pomoc dla miejscowego szpitala. Miejskie placówki deklarują gotowość do przygotowania posiłków dla personelu. Z kolei starostwo regularnie przekazuje maseczki dla lekarzy i pielęgniarek. Również restauratorzy dbają o zapewnienie posiłków dla medyków.

Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich przypomina, że w szkołach obecnie nie odbywają się zajęcia edukacyjne, a dysponują one dobrze wyposażonymi kuchniami, w których można przygotowywać posiłki.

- Zaoferowałem szpitalowi przygotowanie gotowych posiłków, co może zaoszczędzić czas pracowników na najbardziej obciążonych oddziałach - mówi burmistrz.

Wojciech Przybylski, dyrektor lecznicy informuje, że Starostwo Powiatowe w Końskich przekazało personelowi medycznemu 1000 maseczek chirurgicznych z wszystkimi niezbędnymi atestami. Grzegorz Piec, starosta konecki dodaje, że Warsztaty Terapii Zajęciowej szyją regularnie około 200 maseczek dziennie i przekazują je między innymi szpitalowi.

- Regularnie staramy się przekazać maseczki szyte przez Warsztaty Terapii Zajęciowej i panie z całego powiatu. Zaangażowane są też emerytki lub obecnie niepracujące panie, które w wolnej chwili wspierają szpital i szyją niezbędne akcesoria - mówi starosta.

Wojciech Przybylski dziękuje również restauracji „Piecownia”, która w ramach akcji „Posiłek dla lekarzy” dostarczyła wczoraj pizzę dla pracowników SOR-u, bloku operacyjnego i Oddziału Intensywnej Terapii.

Tagi do tego wpisu
Reklama