Żołnierze dostali maseczki i rękawiczki

Data publikacji: 26.03.2020 14:45
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ks. Bogusław Pitucha - dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej,  ppłk Arkadiusz Nenutil - dowódca 102 Batalionu Piechoty Lekkiej w Sandomierzu,  starszy szeregowy Kamil Stańczyk - żołnierz WOT

Ks. Bogusław Pitucha - dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej, ppłk Arkadiusz Nenutil - dowódca 102 Batalionu Piechoty Lekkiej w Sandomierzu, starszy szeregowy Kamil Stańczyk - żołnierz WOT
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

300 maseczek i 100 sztuk jednorazowych rękawiczek przekazała dzisiaj Caritas Diecezji Sandomierskiej dla jednostki WOT w Sandomierzu.

Jak powiedział ksiądz Bogusław Pitucha, zarządzana przez niego organizacja chce w ten sposób wspomóc żołnierzy, z którymi na co dzień współpracuje w czasie epidemii. Terytorialsi pomagają w opiece nad osobami starszymi i chorymi, robią im zakupy żywności oraz leków, są pośrednikami w przekazywaniu artykułów spożywczych z magazynów Caritas dla osób w kwarantannie.

- To jest szczególny czas. Musimy chronić siebie nawzajem. Aby ta pomoc była nadal świadczona chcemy doposażyć żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej - stwierdził ks. Bogusław Pitucha.

Ppłk Arkadiusz Nenutil, dowódca 102 Batalionu Piechoty Lekkiej w Sandomierzu stwierdził, że wsparcie ze strony Caritas jest bardzo ważne.

Ks. Bogusław Pitucha - dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej, ppłk Arkadiusz Nenutil - dowódca 102 Batalionu Piechoty Lekkiej w SandomierzuFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Chociaż nasi przełożeni wyposażyli nas w środki ochrony, to jednak codziennie się one wyczerpują i konieczne jest uzupełnianie zapasów. Oprócz tego, że jeździmy do ludzi, pomagamy im, to pełnimy służbę w szpitalu sandomierskim gdzie mierzymy temperaturę wszystkim wchodzącym do lecznicy. Dziennie zużywamy 30 sztuk maseczek - dodał dowódca.

Maseczki przekazane dla WOT przez Caritas Diecezji Sandomierskiej są z atestem. Niedługo będzie przekazana kolejna transza maseczek i rękawiczek. Pomoc trafi do terytorialsów i Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu.

Reklama