E-booki coraz popularniejsze wśród kieleckich czytelników

Data publikacji: 26.03.2020 15:44
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Anna Żmudzińska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach

Anna Żmudzińska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach z trzech do pięciu zwiększyła limit wypożyczanych e-booków. To jedyna forma książek, jakie obecnie mogą pobrać czytelnicy, ponieważ książnice są zamknięte w związku z epidemią koronawirusa.

Anna Żmudzińska przyznaje, że największą zaletą e-booków jest teraz to, że można je wypożyczyć bez wychodzenia z domu, co pozwala na obcowanie z literaturą na co dzień.

- Poza tym nie zajmuje dużo miejsca na półce, więc tych książek możemy mieć bardzo dużo, możemy zabrać je na spacer, w różne miejsca. Jeżeli mamy problem ze wzrokiem, można ją powiększyć na ekranie telefonu, komputera, czy e-booka w zależności od potrzeb - wymienia.

Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach mogą sięgać po e-booki takich popularnych autorów, jak między innymi: Remigiusz Mróz, Maksymilian Czornyj, Katarzyna Bonda, Steve Cavanagh, Katarzyna Miller, Stephen King, Rachel Caine, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Blanka Lipińska czy Katarzyna Michalak.

Na wybór e-książki w kieleckiej książnicy najczęściej decydują się kobiety między 20 a 45 rokiem życia i mężczyźni w wieku 45-60 lat oraz starsi. Największym zainteresowaniem cieszą się powieści sensacyjne, thrillery, poradniki i reportaże, w mniejszym stopniu powieść obyczajowa, głównie kontynuacje książek, których biblioteka nie posiada jeszcze w formie drukowanej.

Do tej pory największym zainwestowaniem cieszą się takie tytuły, jak: „Jak mniej myśleć: dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych…” Christel Petitcollin, „Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem” Karoliny Wilczyńskiej, „Złota klatka” Camilli Läckberg i „Tajemnice Korei Północnej” Daniela Tudora.

 

Reklama