Strażacy i policja apelują o pozostanie w domu

Data publikacji: 26.03.2020 15:47
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Ostrowiecka policja, podobnie jak funkcjonariusze w całym kraju, od kilku dni objeżdża gminy powiatu ostrowieckiego i przypomina mieszkańcom o tym, że trwa stan epidemii. Funkcjonariusze emitują komunikaty ostrzegawcze przez megafony z radiowozów.

Aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej w Ostrowcu Świętokrzyskim mówi, że w ten sposób, policjanci chcą przekonać mieszkańców do pozostania w domach.

Komunikaty przypominają, że w razie konieczności wyjścia z domu należy pamiętać o unikaniu bezpośredniego kontaktu z innymi osobami i ograniczyć czas przebywania poza domem do niezbędnego minimum. Policjanci objeżdżają gminy codziennie, w różnych godzinach. Głównie w miejscach, gdzie zwykle gromadzą się ludzie, np. na osiedlach.

Wsparciem dla policji w gminie Bałtów będzie Ochotnicza Straż Pożarna. W środę wieczorem po raz pierwszy druhowie objechali gminę. Wójt Hubert Żądło informuje, że jednostki OSP na terenie gminy są dobrze wyposażone. Zadanie komunikowania społeczeństwa przejęło OSP Skarbka.

- Jeden z samochodów jest wyposażony w system nagłośnienia zewnętrznego - mówi Hubert Żądło.

Wójt uważa, że społeczeństwo jest zdyscyplinowane, ale prawdopodobnie co dwa dni strażacy będą przypominać o kwarantannie.

Reklama