Giełda w Skalbmierzu będzie jednak otwarta

Data publikacji: 26.03.2020 17:06
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skalbmierz. Plac targowy

Skalbmierz. Plac targowy
Skalbmierz / Fot. Anna Surówka

Plac targowy przy ulicy Kopernika w Skalbmierzu zostanie otwarty, ale tylko na okoliczność cotygodniowej giełdy produktów rolnych. Oznacza, to, że jutro i w sobotę będzie można sprzedać produkty, a mieszkańcy będą mogli zrobić zakupy, jednak z przestrzeganiem rygorystycznych zaleceń, jakie zostały wdrożone w dobie epidemii.

Marek Juszczyk, burmistrz Skalbmierza informuje, że po przeanalizowaniu wszystkich argumentów za i przeciw, ostatecznie podjęto decyzję, że w dniach 27-28 marca targowisko będzie czynne.

- Zwróciliśmy się do wszystkich rolników o przestrzeganie ogólnych zasad higieny i stosowania się do publikowanych przez GIS zaleceń dotyczących ochrony i przeciwdziałaniu obecnemu stanu epidemii - zaznacza.

Dodaje, że zdają sobie sprawę, że zbyt produktów rolnych jest dla wszystkich producentów, w szczególności rolników, bardzo ważny. Zarazem informuje, że w trosce o bezpieczeństwo przy wjeździe na plac targowy skrupulatnie przestrzegać wymagań sanitarnych i higienicznych.

- Przy wjeździe na plac targowy będzie można nabyć rękawice ochronne i zabezpieczyć się płynami dezynfekującymi. Prosimy o możliwe ograniczenie bliskich kontaktów z innymi uczestnikami giełdy i zachowanie odpowiedniej odległości - apeluje burmistrz.

Zamknięty do odwołania pozostaje dalej plac targowy na okoliczność czwartkowego jarmarku. Plac zamknięty będzie także na okoliczność wystawy gołębi hodowlanych i ptaków ozdobnych, która odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca.

O funkcjonowaniu giełdy rolnej w kolejnych tygodniach władze gminy będą na bieżąco informować.

 

Reklama