Caritas i WOT rozdają paczki z żywnością dla bezdomnych

Data publikacji: 27.03.2020 12:28
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.03.2020. Kielce. Kielecka Caritas i WOT rozdają bezdomnym paczki z produktami spożywczymi

27.03.2020. Kielce. Kielecka Caritas i WOT rozdają bezdomnym paczki z produktami spożywczymi
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Caritas Diecezji Kieleckiej wraz z 10. Świętokrzyską Brygadą Obrony Terytorialnej wydają paczki dla osób bezdomnych. W sumie przygotowano ich 100.

Siostra Iwona Stachurska, która zajmuje się przekazywaniem paczek informuje, że osoby, które odbierają żywność są wdzięczne za taką formę wsparcia.

- Wydajemy paczki dla osób bezdomnych, ale przychodzą też ubogie, które akurat dowiedziały się, że dziś mamy tę akcję. Bardzo nam dziękują i są wdzięczni za okazaną im pomoc. To dla nich trudny czas, bo w czasie sprzed stanu epidemii tę żywność wydawaliśmy każdego dnia - dodaje siostra Iwona Stachurska.

W akcję zaangażowali się żołnierze WOT - informuje porucznik Marcin Kowal, oficer prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej od początku zaistnienia sytuacji kryzysowej w naszym kraju bardzo aktywnie wspiera wszelkie organizacje społeczne, w tym oczywiście także Caritas. Nasza pomoc polega na wsparciu logistycznym, czyli na organizowaniu transportu, pakowaniu żywności i dystrybucji paczek - dodaje porucznik Marcin Kowal.

Jak podkreśla ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej, akcja to nie tylko praktyczne wsparcie dla potrzebujących, ale to również pokazanie bezdomnym, że w tych trudnych czasach są osoby, które pamiętają także o nich.

- Myślę, że ta akcja ma wymiar nie tylko wsparcia materialnego, ale też takiego gestu solidarności wobec osób potrzebujących pomocy. Te osoby wiedzą, że nie są same, że mogą liczyć na Caritas, na 10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej. Musimy się w tym czasie jednoczyć, wzajemnie sobie pomagać. Tylko w ten sposób możemy to zagrożenie pokonać - powiedział ksiądz Krzysztof Banasik.

Natomiast w przyszłym tygodniu Caritas Diecezji Kieleckiej wraz 10. Świętokrzyską Brygadą Obrony Terytorialnej rozwoziła będzie paczki dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

Reklama