Biskup sandomierski przekłada terminy Pierwszej Komunii Świętej

Data publikacji: 27.03.2020 13:25
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.03.2020. Biskup sandomierski, Krzysztof Nitkiewicz

25.03.2020. Biskup sandomierski, Krzysztof Nitkiewicz
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W diecezji sandomierskiej odwołane zostały spotkania przygotowawcze do I Komunii Świętej. Biskup Krzysztof Nitkiewicz zdecydował o tym, że nie odbędą się komunie święte zaplanowane na pierwszą połowę kwietnia. W swoim zarządzeniu napisał, że przeprowadzenie uroczystości będzie możliwe dopiero po przywróceniu nauki w szkołach.

Hierarcha powiedział, że trwają konsultacje z rodzicami. Rozważane są różne warianty wyjścia z tej sytuacji. Jednym z pomysłów, wydaje się najprostszym, jak dodał biskup jest przełożenie komunii świętych na inny termin, czyli lipiec, sierpień lub po 1 września, gdy rozpocznie się nowy rok szkolny.

Inny wariant to indywidualne komunie święte. Rodzice umawiają się wówczas z księdzem i podczas mszy dziecko przystępuje do komunii świętej w towarzystwie maksymalnie 5 osób. Jak stwierdził biskup Nitkiewicz, ta wersja niesie jednak pewne ryzyko dla dziecka, które trzeba byłoby przyprowadzić do kościoła.

Biskup ordynariusz poinformował, że decyzja dotycząca terminów i sposobu zorganizowania komunii świętej zapadnie w najbliższych dniach. Ważne będą też decyzje innych diecezji.

Reklama