Chętnych do pomocy sandomierskiemu szpitalowi nie brakuje. Gospodynie także włączyły się w akcję

Data publikacji: 27.03.2020 17:48
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.03.2020 Sandomierz. Na zdjęciu Marcin Piwnik - starosta sandomierski

27.03.2020 Sandomierz. Na zdjęciu Marcin Piwnik - starosta sandomierski
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Kolejne Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu sandomierskiego zgłosiły się do szycia maseczek na potrzeby Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu. W sumie powstanie około 2 tys. tych ochraniaczy. Materiał na ten cel kupiło Starostwo Powiatowe.

W miniony weekend w szycie maseczek zaangażowane były dwa Koła Gospodyń Wiejskich: z Chwałek i Nawodzic oraz Stowarzyszenie „Gorzyczany”. Panie uszyły ich w sumie około tysiąca. Są one wykonane z materiału posiadającego atest Państwowego Instytutu Higieny. Jak informuje dyrektor szpitala - Marek Kos, takie maseczki mogą być używane w szpitalu z wyjątkiem zabiegów.

Starosta sandomierski, Marcin Piwnik powiedział, że jest pozytywnie zbudowany postawą pań, które tak chętnie wychodzą naprzeciw aktualnym potrzebom, poświęcają swój czas dla dobra wspólnego, aby wspomóc szpital. Dodał, że zamawiane będą kolejne partie materiału tak, aby przygotowany był zapas maseczek. Oprócz personelu korzystają z nich także pracownicy niemedyczni.

Środki ochrony to najbardziej istotne potrzeby Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu. Placówka potrzebuje m.in. płynów do dezynfekcji, kombinezonów i jednorazowych rękawiczek. Dzisiaj jeden z prywatnych przedsiębiorców przekazał lecznicy 2 tys. sztuk atestowanych maseczek.

Reklama