Kidawa-Błońska wzywa do bojkotu wyborów prezydenckich

Data publikacji: 29.03.2020 14:45
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: PAP
Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Wybory prezydenckie 10 maja 2020 roku nie powinny się odbyć, ale jeśli się odbędą, apeluję do wszystkich, wyborców, aby w nich nie uczestniczyli - podkreśliła w liście otwartym kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

W liście, który został opublikowany w sobotę na Facebooku Kidawa-Błońska zwraca się do „wszystkich kandydatów na urząd Prezydenta RP”.

- Jako naród, jako wspólnota stanęliśmy przed niebezpieczeństwem, które nie ma precedensu w naszej najnowszej historii. Zagrożone jest życie, zdrowie oraz byt Polek i Polaków. Nie ma dziś w Polsce innego zadania niż walka z epidemią i jej skutkami - podkreśliła wicemarszałek Sejmu.

- W tej sytuacji organizowanie wyborów prezydenckich byłoby działaniem wręcz zbrodniczym. Nie wolno narażać życia ludzkiego – z tą zasadą powinien zgodzić się każdy - dodała. Dlatego, jak oświadczyła, „wybory 10 maja 2020 roku nie mogą się odbyć!”.

- Jeśli jednak rządzący będą trwać w tym uporze, to muszą wiedzieć, że ponoszą pełną odpowiedzialność za straszliwe skutki dla życia i zdrowia obywateli" - napisała kandydatka KO. "W takiej sytuacji apeluję do wszystkich, wyborców, aby nie uczestniczyli w wyborach 10 maja 2020 roku. Jeśli nie można inaczej niech odpowiedzią na nieodpowiedzialność władzy będzie powszechny bojkot - podkreśliła Kidawa-Błońska.

Jej zdaniem „wybory powinny się odbyć wtedy, kiedy będzie to możliwe i bezpieczne dla ludzi”.

- Jednocześnie wzywam pozostałych kandydatów, aby zrobili to co ja. Czas na jasną deklarację. Dziś wszyscy zdajemy test na odpowiedzialność i przyzwoitość. Jeśli zachowamy jedność, pokonamy wszelkie przeciwieństwa - napisała Kidawa Błońska.

Reklama