Alkohol z przestępstwa trafił do strażaków

Data publikacji: 30.03.2020 10:34 / Data aktualizacji: 30.03.2020 11:03
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Alkohol przekazany przez KAS na produkcję środków do dezynfekcji

Alkohol przekazany przez KAS na produkcję środków do dezynfekcji
Fot. KAS

227 litrów alkoholu pochodzącego z przestępstw trafiło do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Wysokoprocentowe płyny przekazała Świętokrzyska Krajowa Administracja Skarbowa.

Joanna Kępa, rzecznik świętokrzyskiego KAS informuje, że alkohol został zatrzymany jako dowód w postępowaniu karno-skarbowym. Sąd w prowadzonym postępowaniu orzekł przepadek mienia na rzecz Skarbu Państwa.

Teraz alkohol zostanie wykorzystany przez straż pożarną do wytworzenia preparatów do dezynfekcji rąk, przedmiotów, powierzchni i środków transportu, które wymagają odkażania.

Młodszy brygadier Marcin Nyga, rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach informuje, że strażacy-chemicy na bazie tego alkoholu sporządzili roztwór, który będzie służył ratownikom.

- Środek do odkażania wyprodukowano m.in. na bazie alkoholu, gliceryny i wody utlenionej. Otrzymany produkt przekazujemy do jednostek ratowniczo-gaśniczych oraz do ochotniczych straży pożarnych, których ratownicy zajmują się dostarczaniem pakietów żywnościowych dla osób objętych kwarantanną - mówi.

W przyszłym tygodniu kolejną partię alkoholu otrzymają instytucje publiczne.

Reklama