Podwójne przejścia dla pieszych. Czy mogą być niebezpieczne?

Data publikacji: 30.03.2020 14:41
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.03.2020 Wola Jachowa. Przejścia dla pieszych

30.03.2020 Wola Jachowa. Przejścia dla pieszych
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Woli Jachowej w gminie Górno dublują się przejścia dla pieszych. Kierowcy alarmują, że taka organizacja ruchu może wprowadzać w błąd i doprowadzić do wypadków.

Podwójne przejścia dla pieszych są zlokalizowane przy skrzyżowaniu drogi krajowej 74 i zjazdu na Bieliny, gdzie pod koniec minionego roku powstała sygnalizacja świetlna. Przejścia są wyznaczone na tej samej drodze w odległości kilkunastu metrów. Taka sytuacja jest na trasie 74 do Opatowa oraz w kierunku na Święty Krzyż, czy Ostrowiec.

30.03.2020 Wola Jachowa. Przejścia dla pieszychFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kierowcy alarmują, że użytkownicy drogi mogą sugerować się sygnalizacją świetlną. Dla nich zielone światło oznacza że mogą jechać. Tymczasem może się zdarzyć że pieszy zachce w tym czasie skorzystać z przejścia, na którym nie ma sygnalizacji. Wówczas może dojść do niebezpiecznej sytuacji. Jak tłumaczy Małgorzata Pawelec, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach, przejścia się dublują, ponieważ w związku z budową sygnalizacji świetlnej trzeba było wyznaczyć nowe.

- Zostało to podyktowane względami technicznymi. Przejścia, które funkcjonowały dużo wcześniej w sąsiedztwie przystanków autobusowych zostały pozostawione jako alternatywa - mówi.

Rzeczniczka podkreśla, że mieszkańcom zależało na zachowaniu dawnych przejść dla pieszych, ale apeluje, by korzystać z nich z zachowaniem ostrożności.

30.03.2020 Wola Jachowa. Przejścia dla pieszychFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama