Sandomierscy wolontariusze zrobią zakupy - wystarczy zadzwonić

Data publikacji: 30.03.2020 16:58
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. archiwum własne

Około 15 wolontariuszy z Grupy Ratownictwa PCK w Sandomierzu, pomaga robić zakupy osobom starszym, chorym i samotnym. Koordynatorem tych działań jest Ośrodek Pomocy Społecznej.

W tej placówce działa specjalny numer telefonu przy którym dyżurują pracownicy przyjmujący zgłoszenia. Ten numer to: 797 817 826 .Jest czynny w poniedziałki od 8 do 16, a od wtorku do piątku w godzinach od 7 do 15.

- Dzwoniąc pod wskazany numer można poprosić o zrobienie konkretnej listy zakupów spożywczych oraz o kupienie leków. Zachęcam wszystkich potrzebujących, aby korzystali z tej formy wsparcia - mówi burmistrz Sandomierza Marcin Marzec.

Burmistrz podziękował też wszystkim biorącym udział w tej akcji za zaangażowanie, ponieważ bez tego osoby potrzebujące nie poradziłyby sobie w tym trudnym czasie.

Dorota Tarnawska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Sandomierzu poinformowała, że w ostatnich dniach z pomocy zakupowej realizowanej przez jej placówkę przy udziale Grupy Ratownictwa PCK, korzysta około 15 mieszkańców Sandomierza. Przed Świętami Wielkanocnymi będzie ich zapewne więcej.

Wolontariuszka Monika Socha z Grupy Ratownictwa PCK powiedziała, że ze względów bezpieczeństwa pomoc zakupowa realizowana jest w małych grupach, przeważnie 3 osobowych. Nie zawsze da się zmniejszyć ilość wolontariuszy dostarczających zakupy do domów, ponieważ przeważnie są one ciężkie, a produktów jest dużo. W takich sytuacjach wnoszenie pakunków np.na czwarte piętro mogłoby być kłopotliwe w pojedynkę. W sumie, w pomoc zakupową dla osób starszych, samotnych i chorych zaangażowanych jest około 15 wolontariuszy z Grupy Ratownictwa PCK w Sandomierzu.

W praktyce wygląda to tak, że listy z zakupami zgłaszane są do dwóch współpracujących z OPS i PCK sklepów. Tam przygotowywane są poszczególne partie towarów, które odbierają wolontariusze i dostarczają pod drzwi potrzebujących.

Pomoc zakupową dla schorowanych i samotnych mieszkańców realizują wszystkie gminne ośrodki pomocy społecznej, Wojska Obrony Terytorialnej, Caritas Diecezji Sandomierskiej oraz wolontariusze Prawa i Sprawiedliwości w ramach akcji "Wspieraj seniora”.

Reklama