Patrzymy „z góry" na budowę w Końskich

Data publikacji: 30.03.2020 17:48
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Końskie. Budowa ronda i mostu

Końskie. Budowa ronda i mostu
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

W Końskich na skrzyżowaniu ul. Mostowej i Zielonej, trwa budowa ronda. Na tej samej drodze powstaje most drogowy.

Jan informuje burmistrz Krzysztof Obratański rondo ma już ostateczny kształt. Dzięki sprzyjającej pogodzie, prace nie zostały przerwane na okres zimowy. Poza rondem budowany jest most nad rzeką Czystą.

- Równolegle z budową ronda, korytowaniem i robieniem podbudowy pod drogę, trwa budowa mostu. Po zamocowaniu szalunków i zazbrojeniu, wykonywane są odlewki betonowe głównych elementów konstrukcyjnych - mówi burmistrz.

Krzysztof Obratański dodaje, że wcześniej przy ul. Mostowej istniała kładka dla pieszych. W nowym projekcie przewidziano most, dzięki któremu również pojazdy będą mogły pokonać ten odcinek trasy.

- To będzie most dla samochodów. Wcześniej znajdowała się tam kładka dla pieszych na ciągu ulicy Mostowej II, czyli od ul. Zielonej do ul. Odludnej. Nie mogła ona służyć pojazdom bo była zbyt wąska. Także konstrukcja była zbyt lekka - mówi burmistrz.

Budowę rozpoczęto w grudniu zeszłego roku. Koszt inwestycji to ponad 3,5 mln zł, w tym 60 procent czyli prawie 2,2 mln zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zakres prac obejmuje: budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Zielonej i Młyńskiej, chodnika wraz ze ścieżką rowerową, zjazdów, obiektu mostowego, oświetlenia drogowego oraz oznakowania poziomego i pionowego. Droga ma zostać oddana do użytku na początku października.

Reklama