Kibice Korony pomagają kieleckim szpitalom

Data publikacji: 31.03.2020 07:10
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
30.03.2020. Kielce. Akcja kibiców Korony Kielce

30.03.2020. Kielce. Akcja kibiców Korony Kielce "Bez Was nie będzie Nas"
Fot. Korona Kielce

Akcja "Bez Was nie będzie Nas" zapoczątkowana przez kibiców Korony przynosi wymierne rezultaty. W poniedziałkowe popołudnie do dwóch szpitali zostały dostarczone najpotrzebniejsze artykuły pozyskane w ramach zbiórki. Pomoc otrzymały lecznice mieszczące się przy ulicach Grunwaldzkiej oraz Kościuszki w Kielcach.

30.03.2020. Kielce. Akcja kibiców Korony Kielce "Bez Was nie będzie Nas"Fot. Korona Kielce

– Dwa tygodnie temu patrząc na informacje pojawiające się w mediach i dostrzegając problem nie tylko regionalny, ale także globalny postanowiliśmy jako kibice Korony Kielce zebrać się w jak najszybszym czasie i zorganizować zbiórkę. Nie tylko finansową, gdzie na koncie znajduje się prawie 20 tys. zł, lecz przede wszystkim rzeczową. Do naszego ośrodka "Kibice Razem" trafiło tysiące wód mineralnych, maseczek, płynów do dezynfekcji, czy też kombinezonów, które zawieźliśmy do dwóch największych szpitali w Kielcach - rozpoczął Jacek Wojtachnio pełniący rolę koordynatora ds. współpracy z kibicami (SLO).  

– Jesteśmy bardzo wdzięczni, że pamiętaliście o nas. Szpital Kielecki jest na co dzień opiekunem medycznym Korony Kielce, dlatego jest nam bardzo miło, ponieważ codziennie to my dbamy o piłkarzy Korony, a dzisiaj to kibice pamiętali i wsparli nas. Tak naprawdę to nie wiemy co powiedzieć, bo dziękuję to chyba za mało w tej chwili – powiedziała Agnieszka Nawrot, pełnomocnik zarządu Szpitala Kieleckiego św. Aleksandra.

– Zbiórka nadal trwa, a jej zakończenie przewidujemy wtedy, kiedy ostatnia zdrowa osoba opuści szpital w naszym województwie. Sytuację z wirusem traktujemy jako mecz. Mecz, który musimy wygrać. Jako kibice wykorzystując swój charakter chcemy walczyć, aby zakończyć go zwycięsko.

Aby pomóc można robić przelewy, koniecznie z dopiskiem "darowizna dla kieleckich szpitali", numer konta znajdziecie państwo na naszej stronie internetowej. Chętnych do rzeczowego wsparcia zapraszam na ulicę Piekoszowską 32, ośrodek "Kibice Razem" w godzinach od 11.00 do 14.00. Można przynosić wszystko co w tej chwili potrzebne jest ratownikom i pielęgniarkom – zakończył Jacek Wojtachnio.

Reklama