Anna Krupka: dla opozycji nie jest ważna pomoc dla przedsiębiorstw

Data publikacji: 31.03.2020 09:45
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Anna Krupka, wiceminister sportu, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Anna Krupka, wiceminister sportu, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Dzisiaj każda godzina jest ważna, aby pomoc przedsiębiorcom. Zdajemy sobie sprawę, że czas jest niezwykle ważny, by uruchomić pieniądze dla przedsiębiorców i pracowników - mówi wiceminister sportu Anna Krupka, świętokrzyska parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości.

Komentując prace nad pakietem tarczy antykryzysowej w Senacie, gdzie podczas obrad zgłoszono 80 poprawek, minister stwierdziła, że jak się okazuje dla opozycji szybka i skuteczna pomoc dla przedsiębiorstw nie jest najważniejsza. Liczba zgłaszanych wniosków spowalnia prace. Dziś poprawkami zajmie się Sejm i na razie trudno powiedzieć, kiedy pakiet ustaw trafi do Prezydenta.

Jak zauważyła parlamentarzystka, to olbrzymie pieniądze - około 250 mld złotych. Mają być przeznaczone na projekty wspierające firmy, zapobiegające bezrobociu i ułatwiające zachować płynność finansową. Ważnym punktem jest zwolnienie przez 3 miesiące ze składek ZUS firm do 9 osób i samozatrudnionych. To także gwarancje wypłaty części wynagrodzenia dla pracowników i osób zatrudnionych na umowę zlecenie. Pakiet przewiduje także uelastycznienie czasu pracy oraz zwolnienie rolników na trzy miesiące z płacenia składki KRUS.

Jak przypomniała Anna Krupka, są także zapisy chroniące konsumentów przed nadmiernym wzrostem cen, czy niedozwolonymi praktykami. Instytucje skarbowe odraczają możliwości zapłaty należności. Są także zapisy wspomagające firmy branży transportowej i turystycznej. Pakiet tarczy antykryzysowej ma ochronić naszą gospodarkę w czasie pandemii i wspomóc jej rozwój, gdy epidemia ustanie.

Wiceminister podziękował także wszystkim firmom zaangażowanym w pomoc dla szpitali i służby zdrowia w tym władzom elektrowni Enea w Połańcu, która przekazała pieniądze i środki ochrony osobistej dla szpitala w Busku, Staszowie, Opatowie i w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Reklama