Janusz Palikot zachęcał do głosowania na swoich kandydatów

Data publikacji: 18.09.2011 18:22
Kategoria: Wiadomości z regionu

Świętokrzyska lista Ruchu Palikota jest dobrze skonstruowana mimo, że nie ma na niej znanych nazwisk- mówił w Kielcach szef najmłodszej partii w Polsce- Janusz Palikot.

Jak twierdzi, na liście powinny znaleźć się osoby, niezwiązane wcześniej  z ugrupowaniami politycznymi, bo do przeprowadzenia odważnych zmian potrzebni są ludzie o świeżym spojrzeniu, a nie osoby z kręgosłupem złamanym przez dyscyplinę partyjną.
    Janusz Palikot, podczas spotkania z mieszkańcami Kielc mówił o ogólnopolskim programie ugrupowania. Jak stwierdził, o zagadnieniach lokalnych trzeba mówić przed wyborami samorządowymi. Podkreślał, że w całej Polsce ludzie mają podobne problemy i podobne oczekiwania. Chodzi np. o potrzebę tworzenia nowych miejsc pracy, czy połączenie ZUS-u z KRUS-em.
    W spotkaniu na ulicy Sienkiewicza wzięło udział kilkadziesiąt osób. Kielczanie, tłumaczyli, że popierają Janusza Palikota, bo Polsce i polityce potrzebne są zmiany. A takie może zagwarantować tylko goszczący dziś w Kielcach były polityk PO.

Anna Roży,
Stanisław Blinstrub

Reklama