Testy przede wszystkim dla medyków

Data publikacji: 31.03.2020 12:00
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. pexels.com

Nie od wszystkich osób, które przebywają na kwarantannie domowej pobierane są próbki do badań na ewentualne zakażenie koronawirusem.

Jak wyjaśnia Jarosław Ciura, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach, sytuacja zmieniła się w ubiegłym tygodniu. Od tego czasu w pierwszej kolejności badaniom poddawany jest personel medyczny oraz inne służby, które są najbardziej narażone na zakażenie SARS Cov-2. Nie oznacza to jednak, że osoby przebywające na kwarantannie w ogóle nie są badane - dodał Jarosław Ciura.

- Jeżeli u osoby przebywającej na kwarantannie zmieniłby się stan zdrowia, taka osoba od razu jest typowana do badania. Testy wykonane są także u osób przebywających na kwarantannie, u których w wywiadzie epidemiologicznym wyjdzie, że ta osoba miała kontakt z osobą zakażoną - dodał Jarosław Ciura.

Od 4 do 29 marca w laboratorium działającym w wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach oraz laboratorium w Podzamczu koło Chęcin wykonano w sumie 1480 testów.

Tagi do tego wpisu
Reklama