Poseł Lipiec i SSE wspomagają gminę Chęciny

Data publikacji: 31.03.2020 12:47
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.03.2020. Chęciny. Poseł Krzysztof Lipiec przekazał maseczki i materiały do dezynfekcji dla gminy Chęciny. Na zdjęciu (od lewej): Robert Jaworski - burmistrz gminy i miasta Chęciny i Krzysztof Lipiec - poseł PiS

31.03.2020. Chęciny. Poseł Krzysztof Lipiec przekazał maseczki i materiały do dezynfekcji dla gminy Chęciny. Na zdjęciu (od lewej): Robert Jaworski - burmistrz gminy i miasta Chęciny i Krzysztof Lipiec - poseł PiS
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Dwa i pół tysiąca maseczek ochronnych oraz 150 litrów płynu do dezynfekcji trafiło do gminy Chęciny. Środki do walki z epidemią koronawirusa przekazali poseł Krzysztof Lipiec i prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice Marcin Perz.

Jak podkreśla lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, wsparcie dla mieszkańców w trudnych czasach epidemii, to wyraz solidarności społecznej i odpowiedzialności biznesu.

- Jestem przekonany, że te środki przydadzą się w gminie. Płyn do dezynfekcji przyda się przede wszystkim strażakom ochotnikom, którzy cały czas pozostają na posterunku. Natomiast maseczki pomogą przede wszystkim osobom starszym. To maseczki wielokrotnego użytku, które z pewnością pomogą uchronić się przed koronawrusem - dodaje.

Burmistrz Chęcin Robert Jaworski podkreśla, że każde wsparcie dla samorządów w zabezpieczeniu przed koronaworusem jest niezwykle istotne, a przekazane dziś środki trafią nie tylko do strażaków i seniorów.

- Będziemy chcieli wspomóc także nasz ośrodek zdrowia we wszystkich trzech placówkach w Chęcinach, Wolicy i Łukowej, a także pracowników Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami, którym na bieżąco udzielana jest pomoc, np. przy dostarczaniu żywności- dodaje.

Robert Jaworski podkreśla, że obecnie takie środki jak płyny do dezynfekcji, czy maseczki są bardzo trudno dostępne, dlatego tym bardziej wsparcie każdego rodzaju niezbędne.

Jak zaznacza Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice w czasach epidemii najważniejsza jest solidarność, zarówno ze służbami medycznymi oraz osobami starszymi, a także wszystkimi którzy mimo trudnej sytuacji cały czas wykonują swoją pracę.

- Maseczki, które dziś podarowaliśmy zostały wykonane przez firmę Subtille z Ostrowca Świętokrzyskiego, działającą w ramach SSE Starachowice. Jest to także element wspierania lokalnego biznesu, który w tym trudnym czasie przebranżowił się po to, aby produkować sprzęt potrzebny w zwalczaniu epidemii - dodaje.

Marcin Perz zaznacza, że sprzęt i środki ochronne zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawriusa w dalszym ciągu będą przekazywane do samorządów.

Reklama