Personel ostrowieckiego OIOM-u będzie poddany testom na koronawirusa

Data publikacji: 31.03.2020 14:54
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Ostrowiec Św.. 18.01.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Władze powiatu ostrowieckiego zdecydowały o przebadaniu pod kątem występowania koronawirusa całego personelu pracującego na oddziale intensywnej opieki medycznej w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak informowaliśmy, od wczorajszego wieczora oddział ten jest tymczasowo zamkniętym, ponieważ w ostatnim czasie w szpitalu zmarły cztery osoby, z czego trzy w poniedziałek. Ich objawy mogły wskazywać na zarażenie koronawirusem.

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki informuje, że przyszły już wyniki badań tych zmarłych.

- Wyniki są ujemne, ale w przypadku czwartej osoby, wynik nie do końca jest wiarygodny. W związku z tym od całego personelu, czyli od 12 osób, są pobrane próbki do badania i czekamy na ich wyniki - mówi Marzena Dębniak.

Personel pracujący na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej jest poddany kwarantannie. Natomiast, jak dodaje starosta, wyniki badań personelu będą znane najwcześniej jutro.

- Wiadomo, że my chcielibyśmy mieć te wyniki jak najszybciej, bo OIOM jest sercem szpitala. Natomiast pewnych rzeczy nie da się przyspieszyć. Musimy mieć pewność, że personel jest zdrowy. Działamy ostrożnie, bo nie możemy dopuścić, by w szpitalu pojawił się koronawirus - dodała starosta Dębniak.

Jak informowaliśmy, w minionym tygodniu w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim przez 1,5 dnia zamknięty był oddział neurologiczny. U pacjenta, który wówczas był hospitalizowany na tym oddziale po trzech dniach pobytu wystąpiły objawy mogące sugerować zakażenie koronawirusem. Pobrano od niego próbki do badań. Wynik okazał się negatywny.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama