Rejestratorka z przychodni w Kielcach zakażona

Data publikacji: 31.03.2020 16:59
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Google Maps

Rejestratorka pracująca w Powiatowym Centrum Usług Medycznych przy ulicy Żelaznej w Kielcach jest zakażona koronawirusem.

Jak informuje Jarosław Wrzoskiewicz, dyrektor przychodni, w poniedziałek 23 marca kobieta miała stan podgorączkowy, a następnego dnia poczuła się źle i poszła na zwolnienie lekarskie. Pod koniec ubiegłego tygodnia trafiła na oddział zakaźny w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

Jak dodaje Jarosław Wrzoskiewicz, dziś okazało się, że test na obecność koronawirusa, który jej wykonano jest pozytywny.

- Sporządziłem już listę tych osób, które miały bezpośredni i nawet pośredni kontakt z panią rejestratorką. Wiadomo, że osoba pracująca w recepcji ma kontakt z wieloma osobami, które przychodzą tam chociażby podpisać listę obecności, czy pobrać klucze do gabinetu. Tych pracowników, którzy mogli mieć kontakt z tą kobietą jest wielu - mówi Jarosław Wrzoskiewicz. 

W sumie przebadanych zostanie 55 osób, w tym wszyscy lekarze z podstawowej opieki medycznej. Wymazy do badań mają zostać od nich pobrane jutro i jeszcze jutro mają być znane wyniki badań.

Podczas pracy zakażonej rejestratorki w przychodni nie było pacjentów, ponieważ w związku z sytuacją epidemiologiczną od kilkunastu dni porady prowadzone są tylko przez telefon.

Reklama