Koronawirus. Najnowsze dane z regionu

Data publikacji: 31.03.2020 18:25 / Data aktualizacji: 31.03.2020 20:41
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. pexels.com

48 osób na terenie województwa świętokrzyskiego jest hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem lub z objawami zarażenia SARS Cov-2. Ponadto, jak wynika z danych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, ponad 4400 osób jest poddanych kwarantannie, a około 144 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Jak informowaliśmy, dziś badania laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa u podopiecznego Domu Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej. To trzecia osoba zakażona COVID-19 w tej placówce. Poza nim w tej grupie są inny podopieczny, a także pracownik DPS-u. Jak informuje Artur Berus, starosta skarżyski, w dalszym ciągu władze powiatu czekają na wyniki badań 22 osób z tej placówki.

Ponadto przed południem okazało się, że zakażona koronawirusem jest rejestratorka pracująca w Powiatowym Centrum Usług Medycznych przy ulicy Żelaznej w Kielcach. W związku z tą sytuacją przebadanych zostanie 55 osób, w tym wszyscy lekarze z podstawowej opieki medycznej zatrudnieni w tej przychodni. Wymazy do badań mają zostać od nich pobrane jutro i jeszcze tego samego dnia mają być znane wyniki badań.

Reklama