Gospodynie wspierają wypiekami wolontariuszy

Data publikacji: 31.03.2020 18:46
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.03.2020. KGW Chwałowianki dla ratowników. Na zdjęciu: Monika Socha - Grupa Ratownictwa PCK,Urszula Gryndzia - zarząd rejonowy PCK w Sandomierzu

31.03.2020. KGW Chwałowianki dla ratowników. Na zdjęciu: Monika Socha - Grupa Ratownictwa PCK,Urszula Gryndzia - zarząd rejonowy PCK w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Koło Gospodyń Wiejskich „Chwałowianki” z gminy Obrazów wspiera wolontariuszy Grupy Ratownictwa PCK w Sandomierzu, którzy udzielają się przy robieniu zakupów osobom starszym, samotnym i chorym pomagając im w ten sposób przetrwać trudny czas epidemii koronawirusa.

Gospodynie przekazały wolontariuszom kilkadziesiąt sztuk uszytych przez siebie maseczek, ponadto podarowały ratownikom domowe wypieki oraz paszteciki. Kolejne partie przekąsek i ciast będą przekazywane 2-3 razy w tygodniu.

- Gdy dowiedziałyśmy się, że Grupa Ratownictwa PCK zaangażowała się w pomaganie starszym i samotnym ludziom w tych szczególnych okolicznościach to postanowiłyśmy, że trochę osłodzimy im ten czas, który poświęcają na pomaganiu innym. Jest nas około 20. i podzieliłyśmy się obowiązkami i pomysłami kulinarnymi. Każda  z nas upiecze coś u siebie w domu i będziemy to dostarczać do siedziby wolontariuszy. Nie wszyscy o tym pamiętają, że tacy ludzie jak członkowie Grupy Ratownictwa PCK są wśród nas - powiedziała Klaudia Tajs, prezes Koła Gospodyń Wiejskich „Chwałowianki”.

Monika Socha z Grupy Ratownictwa PCK w Sandomierzu stwierdziła, że to bardzo miły gest, za który dziękuje paniom, które tak się zaangażowały. Przyznała, że praca jest trudna, bo wymaga też siły, czyli wnoszenia zakupów na poszczególne piętra w blokach, torby są ciężkie, a do tego dochodzi jeszcze stres związany z koronawirusem.

Panie z KGW „Chwałowianki” zadeklarowały, że ratownicy z Sandomierza będą mieć wsparcie kulinarne z ich strony co najmniej do świąt Wielkanocnych.

31.03.2020 KGW Chwałowianki dla ratownikówFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama