Wolna Strefa w Internecie

Data publikacji: 01.04.2020 16:57
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: ksiądz Andrzej Drapała - prezes Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie”

Na zdjęciu: ksiądz Andrzej Drapała - prezes Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Wolna Strefa w Waszych domach - tak nazywa się akcja, którą w Internecie rozpoczęło Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie” w Kielcach.

Jak informuje ksiądz Andrzej Drapała, prezes organizacji, na co dzień do klubów „Młoda strefa” i „Wolna strefa” przychodzi w sumie kilkaset dzieci i młodzieży. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa w kraju, te placówki musiały zostać tymczasowo zamknięte. By w tym czasie móc także wspierać i służyć pomocą podopiecznym, wychowawcy na co dzień prowadzący zajęcia przenieśli je do Internetu - dodaje ksiądz Andrzej Drapała.

- Przeszliśmy na zdalny kontakt z naszymi podopiecznymi przez internetową stronę klubową i Facebooka. Przygotowujemy dla nich różnego rodzaju propozycje efektywnego uczenia się, nauki gry na gitarze, propozycje gotowania, czy różnych zabaw, które można przekazać młodym przy pomocy kamery i transmitowanego obrazu. Ponadto na Facebooku każdego z klubów młodzież i rodzice znajdą ciekawe filmiki zachęcające do udziału w e-zajęciach. Są to m.in. zajęcia literackie, muzyczne, plastyczne, czy konkursy językowe - wylicza ksiądz Andrzej Drapała.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, przychodnia przy ulicy Karczówkowskiej w Kielcach, którą prowadzi stowarzyszenie, wprowadziła ograniczenia w kontaktach lekarz - pacjent - dodał ksiądz Andrzej Drapała.

- Nasze placówki medyczne, czyli przede wszystkim specjalistyka z obszaru psychiatrii i leczenia uzależnień działają zdalnie, czyli lekarz udziela porad przez telefon. Podobnie pracują teraz nasi psychologowie i psychoterapeuci - dodał ksiądz Andrzej Drapała.

Osoby, które chciałyby skorzystać z bezpłatnego, telefonicznego wsparcia psychologicznego mogą dzwonić pod numery 533 325 044 lub 537 975 037.

Reklama