Żołnierze WOT i policjanci na wspólnych patrolach

Data publikacji: 02.04.2020 14:40
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Wspólne patroli policji i żołnierzy WOT

Kielce. Wspólne patroli policji i żołnierzy WOT
Fot. Wojska Obrony Terytorialnej

Żołnierze z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej patrolują ulice regionu wspólnie z policjantami.

Mundurowi sprawdzają, czy mieszkańcy województwa stosują się do ograniczeń wprowadzonych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Chodzi między innymi o sprawdzanie, czy między pieszymi zachowany jest odpowiedni odstęp.

Daniel Woś, rzecznik prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady informuje, że w patrolach uczestniczy przynajmniej jeden policjant i jeden żołnierz. Pierwsze patrole odbyły się dzisiaj m.in. w Kielcach, Chęcinach i Morawicy. W miarę możliwości do wsparcia policji kierowani są żołnierze posiadający przeszkolenie medyczne. Terytorialsi posiadają środki ochrony indywidualnej, takie jak rękawiczki oraz płyny do dezynfekcji.

Kielce. Wspólne patroli policji i żołnierzy WOTFot. Wojska Obrony Terytorialnej

Aktualnie w walkę z koronawirusem w Świętokrzyskiem zaangażowanych jest około 200 żołnierzy z 10 Brygady. Do ich zadań należy między innym dostarczanie środków odkażających oraz dokonywanie pomiaru temperatury przy wejściach do świętokrzyskich szpitali. Wspierają także potrzebujących, osoby starsze oraz kombatantów, którym dowożone są żywność i leki.

Od prawie dwóch tygodni w WOT funkcjonuje punkt bezpłatnej, całodobowej infolinii wsparcia psychologicznego. Pod numerem telefonu 800-100-102 każda osoba samotna, starsza, czy źle znosząca izolację może otrzymać fachową pomoc psychologiczną.

Reklama