MEN poinformowało o nauce zdalnej i przerwie świątecznej w szkołach

Data publikacji: 02.04.2020 15:04
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Szczegóły przebiegu przerwy świątecznej dla uczniów opublikowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jak informuje Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, zdalne zajęcia szkolne potrwają do środy, 8 kwietnia.

- Od 9 do 14 kwietnia jest przerwa świąteczna, tak jak było w planie roku szkolnego. Tu się nic nie zmienia. Co będzie po tej przerwie, na razie nie wiadomo. Należy przypuszczać, że zdalne nauczanie zostanie utrzymane, bo pandemia się rozwija i przerwa od zajęć w szkołach będzie trwać - mówi Kazimierz Mądzik.

Jak dodaje, na razie nie ma stanowiska Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie egzaminów ósmoklasisty, których rozpoczęcie zaplanowano na 21 kwietnia.

- W okolicach świąt powinna być informacja z MEN na temat egzaminów, które są przecież niedługo po Wielkanocy. Zgodnie ze specustawą minister ma możliwość zmiany kalendarza roku szkolnego. I być może z tego skorzysta, bo mało prawdopodobne, żeby egzaminy odbyły się w zaplanowanym terminie - uważa kurator.

MEN podało też informację na temat pracy przedszkoli. Jak tłumaczy Kazimierz Mądzik, są to placówki nieferyjne, więc powinny działać do 10 kwietnia. Kurator tłumaczy, że co prawda same przedszkola są zamknięte, ale nauczyciele przygotowują online różnego rodzaju zajęcia dla dzieci.

Reklama