W Sandomierzu zdezynfekowano przystanki. Odkażane są również autobusy

Data publikacji: 03.04.2020 06:55
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.04.2020. Sandomierz. Dezynfekcja autobusów

02.04.2020. Sandomierz. Dezynfekcja autobusów
Fot. Urząd Miasta Sandomierz

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu, w uzgodnieniu z władzami miasta przeprowadziło dezynfekcję wszystkich wiat przystankowych.

02.04.2020. Sandomierz. Dezynfekcja autobusówFot. Urząd Miasta Sandomierz

Jak powiedział burmistrz Marcin Marzec, chociaż z komunikacji miejskiej korzysta teraz mało osób, to jednak przystanki są miejscami publicznymi, gdzie również konieczna jest dbałość o to, aby wirus się nie rozprzestrzeniał. Dezynfekcji poddano około 70 wiat przystankowych.

Taki zabieg wykonano po raz pierwszy, podobnie jak zdezynfekowanie autobusów komunikacji miejskiej na zewnątrz. Wnętrza pojazdów, ze szczególnym uwzględnieniem siedzisk, kasowników oraz poręczy są dezynfekowane codziennie od ponad dwóch tygodni, po zakończeniu kursów - poinformował Piotr Sołtyk, prezes PGKiM w Sandomierzu.

We wszystkich autobusach, zgodnie z obowiązującymi przepisami, dopuszczona jest tylko połowa miejsc siedzących. Frekwencja pasażerów jest bardzo mała. Wyjątkiem jest linia łącząca szpital z osiedlem przy hucie szkła. W godzinach porannych i popołudniowych, kiedy ludzie udają się do pracy i z pracy, jeździ nie jeden autobus o danej godzinie, ale dwa.

W planach gminy są kolejne kroki zwiększające bezpieczeństwo sanitarne. W przyszłym tygodniu rozpocznie się dezynfekcja wiat na odpady oraz pojemników na śmieci znajdujących się na terenie miasta.

02.04.2020. Sandomierz. Dezynfekcja autobusówFot. Urząd Miasta Sandomierz

Reklama