Żołnierze WOT skoszarowani w Kielcach

Data publikacji: 03.04.2020 11:36
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.04.2020. Kielce. Koszarowanie żołnierzy WOT przy ul. Mielczarskiego

02.04.2020. Kielce. Koszarowanie żołnierzy WOT przy ul. Mielczarskiego
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Żołnierze z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali skoszarowani w budynku przy ulicy Mielczarskiego w Kielcach. To już druga lokalizacja, w której przebywają. Część z nich została umieszczonych w obiektach Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Daniel Woś, rzecznik 10. Świętokrzyskiej Brygady informuje, że budynek przy ulicy Mielczarskiego jest wykorzystywany głównie jako baza noclegowa dla żołnierzy, którzy podejmują działania w czasie epidemii.

- Ochotnicy korzystają z łóżek polowych oraz własnego sprzętu. Przypomnę, że każdy żołnierz ma swój śpiwór oraz karimatę. Zachowane są wszelkie wymagania sanitarne - dodaje rzecznik.

Do zadań ochotników w czasie trwania epidemii należy między innymi patrolowanie ulic z policjantami oraz mierzenie temperatury osobom wchodzącym do szpitali. Żołnierze wspólnie z ośrodkami pomocy społecznej przygotowują i dostarczają żywność potrzebującym, a także osobom przebywającym na kwarantannie. Obecnie w regionie powołanych jest ponad 200 ochotników. Dziś między innymi będą przewozić około 5 ton żywności z Sędziszowa do Jędrzejowa.

Reklama