Utrudnienia z powodu remontu torów

Data publikacji: 03.04.2020 12:13
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.04.2020. Stacja Starachowice-Michałów. Modernizacja linii kolejowej 25

02.04.2020. Stacja Starachowice-Michałów. Modernizacja linii kolejowej 25
Fot. Marta Zięba/facebook

Trwające prace przy modernizacji linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz mogą powodować utrudnienia w ruchu samochodów.

Modernizowany odcinek linii nr 25 jest wykorzystywany głównie do transportu towarów. Każdego dnia kursuje po nim łącznie 14 pociągów towarowych oraz kilka regionalnych pociągów pasażerskich między Skarżyskiem-Kamienną, a Ostrowcem Świętokrzyskim.

Jak informuje rzecznik Polskich Linii Kolejowych Izabela Miernikiewicz, przy stacji Michałów, przejazd drogowy jest czasowo zamykany ze względu na pracę specjalistycznej maszyny naprawiającej tory. Utrudnienia nie są ciągłe, wykonawca zgłasza je z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Poza tym, ruch odbywa się normalnie.

Jeszcze w tym roku planowana jest przebudowa skrzyżowania drogowo-kolejowego na ulicy Fryderyka Lempego. Projekt modernizacji zakłada w sumie wymianę około 100 km torów i 25 km sieci trakcyjnej. Realizacja inwestycji pozwoli na przywrócenie regularnych połączeń pasażerskich pomiędzy Ostrowcem Świętokrzyskim, a Sandomierzem. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji 22 stacje i przystanki. Po zakończeniu prac pociągi będą też kursować z większą prędkością – do 120 km/h w przypadku pociągów pasażerskich i 80 km/h w przypadku pociągów towarowych – co oznacza skrócenie czasu przejazdów.

Łączna wartość inwestycji to ponad 134 mln euro, z czego dofinansowanie unijne przekracza 84 mln euro.

Linia kolejowa nr 25 przebiega od Łodzi Kaliskiej, jednej z dwóch głównych stacji kolejowych w Łodzi do Dębicy, miasta liczącego prawie 50 tys. mieszkańców, położonego w południowo-wschodniej części kraju w województwie podkarpackim.

Zgodnie z planem prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama